Свет

3 ноември, 2012

Џеј Зи ќе настапува за Обама

На последниот ден од претседателската кампања на Барак Обама, актуелниот претседател го избра раперот Џеј Зи да настапува на настанот во Парма, Охајо. Раперот изјави дека го поддржува Обама затоа што ја почитува неговата визија и мора да го цени човекот кој е првиот црн претседател воопшто, а додаде и дека знаел оти хип хопот е најмоќната музика и култура што постои, но сè уште се воодушевува од моќта што ја поседува до ден денес.Врати се горе ↑