Аудио

20 март, 2013

Џеј Зи гостува во ремикс на песна од Кендрик Ламар

Деновиве на интернет се појави песна која ја направија Кендрик Ламар и Џеј Зи. Станува збор за ремиксот на песната „Bitch Don’t Kill My Vibe“, која се наоѓа на албумот „Good Kid MAAD City“. Двата рапери ќе настапат на Wireless фестивалот во Лондон, кој ќе се одржува од 12-14 јули, а на кој покрај нив ќе се појават и Снуп Дог, Треј Сонгз, Џон Леџенд, Мигел, Френк Оушн, Емели Санде, Рита Ора, Нас и други.

Во продолжение преслушајте го ремиксот на „Bitch Don’t Kill My Vibe“.

Извор: NME/MTVВрати се горе ↑