29 август, 2014

Џеј Ло и Иги Азалија ги здружија силите за ремиксот на „Booty“

Латино дивата Џенифер Лопез го најави ремиксот на нејзиниот синглBooty уште на доделувањата на наградите за музички видео записи на MTV, а новата и освежена верзија во соработка со австралиската раперка Иги Азалија, а како звучи новиот ремикс можете да слушнете горе. Песната чија оригинална продукција ја потпишува Дипло, доаѓа од актуелниот албум на Лопез, изданието „A.K.A.“, објавено во јуни годинава.

 Врати се горе ↑