Аудио

22 јуни, 2013

Џастин Бибер подготвува нов албум и филм

Иако само што ја продолжи светската турнеја, додавајќи ја и Австралија на списокот на земји кои ќе ги посети, канадската сензација Џастин Бибер објави дека паралелно снима и нови песни кои ќе се појават кога ќе заврши турнејата „Believe“. Младиот пејач спомнува и филм, а се претпоставува дека станува збор за нов концертен филм, кој ќе биде втор од овој тип по „Never Say Never“ од 2011 година.

На почетокот на месецов на неговиот Инстаграм профил се појави фотографија која ја искористи за обвивката на новиот сингл „Heartbreaker“, а истиот можете да го слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑