13 април, 2013

Џастин Бибер и Лудакрис Ве носат „Околу светот“

Џастин Бибер и Лудакрис вчера го претставија видео записот за нивниот заеднички сингл „All Around the World“, кој содржи сцени од неодамнешната  светска турнеја на Бибер насловена „Believe“, како и фановите на Бибер кои врескаат, плачат и полудуваат кога ќе го видат. Како изгледа сето тоа можете да погледнете горе.

Песната беше претставена како втор најавен сингл од неговиот претпоследен албум „Believe“ (последно беше изданието „Believe Acoustic“), а на почетокот на годинава Бибер влезе во историјата како прв изведувач кој имал пет „број 1“ наслови на американската Billboard 200 листа на албуми пред да наполни 19 години.Врати се горе ↑