Аудио

26 ноември, 2013

Џастин Бибер го претстави новиот сингл „Roller Coaster“

Џастин Бибер продолжува со акцијата #MusicMondays која ја започна на почетокот на октомври и во чии рамки секој понеделник, десет недели со ред ќе објавува по еден нов сингл. Интересно е тоа што минатонеделниот сингл „PYD го сними заедно со постариот колега, познатиот „Крал на Р&Б музиката“Ар Кели. Оваа недела на ред дојде темата насловена „Roller Coaster“, која можете да ја слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑