Аудио

18 јуни, 2014

„Двије ружице“ е новата песна на Бени и „Нон стоп“

По минатогодишниот хит „Љубов“ и одличната соработка со Златко Ориѓански, Бени и „Нон стоп деновиве ја снимија песната насловена „Двије ружице“, чии музика и текст ги потпишува Драган Пејиќ, а аранжманот е на Бобан Василевски, кој свири и на гитара, Горан Станковиќ Црни на бас и Владимир Икономов Хистер на тапани. „Двије ружице“ е снимена во студиото на „Кусур продукција“, а како звучи можете да слушнете во продолжение.

 

 

 Врати се горе ↑