21 декември, 2012

Дуото She and Him ја преработија „Baby, It’s Cold Outside“

Интересното дуо составено од актерката Зои Дешанел и Мет Ворд наречено She and Him (Таа и тој) за празниците направија преработка на големиот хит „Baby It’s Cold Outside“, која си доби интересен анимиран видео запис. Оваа песна Зои ја испеа уште во 2003 година во филмот „Elf“, а видео записот можете да го погледнете горе.Врати се горе ↑