Балкан

15 јануари, 2013

Дует на Црвена јабука и Неверне бебе

Песната „Ово је крај“ која се наоѓа на шестиот студиски албум на бендот Неверне бебе „Праштам“, ќе се најде и на новиот албум на Црвена јабука кој е закажан за март годинава. Жера и Јелена Пудар го снимија дуетот во студиото на Неверне бебе минатата недела. Двата бенда изјавиле дека оваа песна е прекрасна, полна со емоции и дека долго ќе живее ширум целиот регион. Во продолжение погледнете како се одвиваше снимањето на оваа песна, која ја потпишува Милан Ѓурѓевиќ.

Извор и фото: ТрачараВрати се горе ↑