Аудио

23 јуни, 2013

Дрејк најави нов албум со 4 нови песни

Како што можеше да се чуе во стиховите од песната „Versace“, која Миго ја објави доцна вечерта во петокот, колегата и гостин Дрејк вели: „Албумот ќе стигне во септември – само чекајте ме“. А потоа нетрпеливиот рапер  објавил дека изднието насловено „Nothing Was The Same“ ќе пристигне на 17-ти септември, па продолжи да „бомбардира“ со нови песни и соработки, објавувајќи ги на својот блог October’s Very Own и сервисот SoundCloud. Вчера рано наутро стигнаа уште три нови песни, а како ќе звучи дел од долгоочекуваниот трет студиски албум на Дрејк можете да преслушате во продолжение.

MigoVersace (ft. Drake)

 

PARTYNEXTDOOR – Over Here (ft. Drake)

DrakeJodeci Freestyle (ft. J. Cole)

DrakeThe Motion (ft. Sampa)

 Врати се горе ↑