7 март, 2017

Драгана си го „извези“ патот до 6. круг во „Пинковите ѕвездички“

Со изведбата на хитот од Каролина, „Вези, вези“, 10-годишната Драгана Јовановска си обезбеди место во шестиот круг од музичкиот натпревар „Пинкови ѕвездички“. Талентираната кумановка, која ја имаше честа да ја отвори емисијата, и овој пат доби само позитивни критики од жирито.

Одличниот настап можете да го погледнете горе, а целата емисија ќе ја најдете овде.Врати се горе ↑