Настани

5 јануари, 2013

DJ Latin Prince доаѓа во Принцес Казино во Гевгелија

Познатиот продуцент и диџеј Латин Принц ака ЛП од Лос Анџелес вечерва гостува во Некст клуб, Принцес Казино во Гевгелија. Латин Принц е диџеј од светски размери. Неговата соработка со Лејди Гага, Лил Џон, Ејкон, Лил Вејн, Мери Џеј Блајџ, Нели и многу други, уште толку докажува дека станува збор за диџеј чија музика и стил се популарни насекаде во светот. Во неговото студио во Лос Анџелес тој продуцира и компонира музика за најпознатите музички имиња.

Вечерва, сабота 5-ти јануари, во Некст клуб се најавува спектакуларна забава со DJ Latin Prince.

 

 Врати се горе ↑