Аудио

18 февруари, 2015

Димитар Србов дебитира со „Не лажи ме“

„Не лажи ме“ е првата песна на 17-годишниот Димитар Србов, кој во родниот Велес е познат по учеството и освоеното второ место на музичкиот натпревар „ФМ талент“. На неговото првенче работеше Никола Тефов, кој се потпишува како автор на музиката, а текстот го напиша самиот Димитар. Песната е снимена и продуцирана во „Саунд арт ентертејнмент“, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑