Настани

6 март, 2015

Диџеј К-105 и Буцо Битбокс вечерва во скопското кафуле „Чао“

Вечерва со почеток од 22.00 часот во скопското кафуле „Чао“ Ве очекува возбудлива атмосфера со „BlackSounds, Rnb & Trap Music“, која ќе биде зачинета и со битбокс шоу. За музучкиот репертоар и за Вашето расположение да го достигне врвот, ќе се погрижи диџеј K-105 во комбинација со неколку минутно шоу од нашиот најбаран битбоксер во Македонија, Буцо Битбокс. Најавени се и бројни изненадувања, а повеќе информации за настанот можете да дознаете на Фејсбук.Врати се горе ↑