Свет

23 декември, 2012

Деми Ловато ја отпеа „All I Want For Christmas Is You“ од Мараја Кери

На божиќната прослава која се одржа во Вашингтон деновиве, познатата американска пејачка Деми Ловато со придужба на хор ја отпеа најпознатата празнична песна од Мараја Кери, хитот „All I Want For Christmas Is You“ пред бројната публика во која беше и претседателот на САД, Барак Обама со семејството. Погледнете го нејзиниот настап.

 

 Врати се горе ↑