18 јули, 2013

Дејвид Боуви го претстави „Valentine’s Day“

Од дваесет и четвртото студиско издание „The Next Day“ кое во март годинава го претстави легендарниот музичар Дејвид Боуви (66), стигна и четвртиот сингл, а нумерата „Valentine’s Day“ деновиве доби и свое видео издание, но за разлика од претходните две во кои се појавија познати холивудски актери, овде пејачот се појавува сам. Видео записот можете да го погледнете горе.Врати се горе ↑