Свет

21 декември, 2012

Дејв Грол режира спот за Саундгарден

По режисерското деби на поранешниот член на бендот Нирвана, музичарот Дејв Грол со филмот „Sound City“, следува уште еден режисерски обид, овој пат на видео запис за бендот Саундгарден за песната „By Crooked Steps“. Песната ќе биде нов сингл од актуелниот повратнички албум „King Animal“, а премиерата за спотот е најавена за јануари.

Бендот на Фејсбук објави неколку слики од снимањето на спотот, а во продолжение преслушајте ја и самата песна „By Crooked Steps“.Врати се горе ↑