Аудио

3 март, 2015

„Dear Future Husband“ ќе биде новиот сингл на Меган Трејнор

„Dear Future Husband“ ќе биде третиот сингл со кој Меган Трејнор ќе се обиде уште еднаш да ги освои светските топ листи. Песната, која ќе биде официјално објавена како сингл на 26 април, се најде и на минатогодишното ЕП издание „Title“, како и на истоимениот деби албум објавен во јануари годинава. „Dear Future Husband“ ќе го наследи синглот „Lips Are Movin’“ и неизбежниот мегахит што ја одбележа 2014 година, „All About That Bass“а како звучи сето тоа слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑