Македонија

12 август, 2013

Даниела Темелковска сними нов видео запис

Препознатлива по хумористичниот видео запис што го има за песната „Рум, дум, дум” и оној за хит песната „Нема правила”, деновиве нашата фолк пејачка Даниела Темелковска снимаше нов спот за нејзината најнова песна „Не се надевај”. И овој пат таа си остана оригинална и препознатлива во креациите што се дело на нејзината сестра моден креатор Емилија Лотзе, која се појавува и  во самиот видео запис, а снимањето се одвиваше во Охрид на Билјанини извори. И ова видео издание како и претходните, е под водство на ЕВ Продукција, а наскоро се очекува промоција на ИНТВ Австралија.‏

Во продолжение да се потсетиме на видео записот за „Нема правила“.

 Врати се горе ↑