Видео

13 март, 2019

Дамјан Пејчиноски со музички поздрав од Малдивите

Гитарскиот виртуоз Дамјан Пејчиноски зимава претстојуваше на егзотичните Малдиви, каде што уживањето под жешкото сонце на песочните плажи не би било целосно без добра музика, па одлучи да ни прати топли поздрави со пет музички видеа што ги објавуваше изминативе денови на неговиот канал на Јутјуб.

Талентираниот охриѓанец, кој настапува и собира награди ширум целиот свет, во рамките на оваа „Малдиви-сесија“ и во џипси-џез стил ни ги претстави темите „Bellevilee“, „Swing 42“, „Limehouse Blues“, „Minor Blues“ и „Daphne“, заедно со колегите како „Дамјан Пејчиноски квартет“. За миксот и мастерингот на аудиото се погрижи Горан Гешовски, зад камерата беше Ивана Чинговска, а видео-монтажата ја направи Борче Димоски.

Како изгледа и звучи сето тоа од сончевите Малдиви дознајте во продолжение. Уживајте!Врати се горе ↑