Свет

8 јануари, 2015

Да се потсетиме на хитовите кои слават 20 години од објавувањето

Иако секојдневно се објавуваат нови песни, со особено задоволство се потсетуваме на постарите хитови, овој пат оние кои сигурно ќе им пробудат носталгија на генерациите од осумдесеттите години… „Мешабл“ (Mashable) направи листа од 20 хитови објавени пред 20 години, во далечната 1995 година… Уживајте!

 Кулио – „Gangsta’s Paradise“

 

 

„Бојз ту мен“ – „Water Runs Dry“

 

Монтел Џордан – „This Is How We Do It“

 

„Хути енд д блоуфиш“ – „Only Wanna Be With You“

 

Ски-Ло – „I Wish“

 

Брајан Адамс – „Have You Ever Really Loved a Woman“

 

Мајкл Џексон – „You Are Not Alone“

 

Блесид јунион оф соулс“ – „I Believe“

 

„Ти-ел-си“ – „Waterfalls“

 

Ванеса Вилијамс – „Colors Of The Wind“ 

 

Тупак – „Dear Mamа“

 

„Колектив соул“ – „December“

 

Натали Мерчант – „Carnival“

 

Ноториус Би-ај-џи – „Big Poppa“

 

„Силверчер“ – „Tomorrow“

 

Буш“ – „Glycerine“

 

Мараја Кери – „Fantasy“

 

Ел Ел Кул Џеј и „Бојз ту мен“ – „Hey Lover“

 

Моника – „Don’t Take It Personal (Just One Of Dem Days)“

 

„Ол фор уан“ – „I Can Love You Like That“Врати се горе ↑