Балкан

18 јуни, 2019

Да ги поддржиме нашите кандидати во финалето на „Ѕвездите на Гранд“

В четврток, на 20 јуни, ќе го гледаме финалето на „Ѕвездите на Гранд“, во чии рамки се натпреваруваат четворица кандидати од Македонија. Имено, кумановецот Мартинијан Кириловски и скопјаните Огнен Здравковски, Филип Пецовски и Дарко Коцевски Даринос успеаја да стигнат до самиот крај на оваа сезона, а еден од нив има шанса да биде и победникот.

Момците веќе ги споделија сите информации за претстојното финале, односно под кои редни броеви ќе настапуваат и како можеме да гласаме за нив. Прв ќе го видиме Огнен под реден број 2, веднаш по него е Даринос под реден број 3, Мартинијан настапува под реден број 6, а Филип под реден број 12. За секој од нив поддршката можете да ја дадете со тоа што ќе гласате на телефонскиот број 145 333, а од еден телефонски број може да се гласа 20 пати. 

Им посакуваме среќа на нашите момци и се надеваме на победа!

View this post on Instagram

⚠️⭐ DRAGI MOI NA 20 JUNI ( ČETVRTOK ), OD 21:00 h NA @kanal5televizija , @prvatelevizija i @novabh.tv GLASAJTE ZA MENE SO SMS PORAKI SO BROJ 6 NA 145 333 ZA MAKEDONIJA, 1010 ZA SRBIJA i 091410719 ZA BOSNA I HERCEGOVINA VO GOLEMOTO SUPER FINALE NA @zvezdegranda . OD EDEN TELEFONSKI BROJ MOZE DA GLASATE 20 PATI ZA BROJ 6. ⚠️⭐ ODIME JAKOOO!!!! 🔥💯💪 ———————————————————— ⚠️⭐ DRAGI MOJI 20 JUNA ( ČETVRTAK ), OD 21:00 h NA @kanal5televizija , @prvatelevizija i @novabh.tv GLASAJTE ZA MENE SA SMS PORUKAMA SA BROJEM 6 NA 145 333 ZA MAKEDONIJU, 1010 ZA SRBIJU i 091410719 ZA BOSNU I HERCEGOVINU U VELIKO SUPER FINALE NA @zvezdegranda . OD JEDAN TELEFONSKI BROJ MOZE DA GLASATE 20 PUTA ZA BROJ 6.⚠️⭐ IDEMO JAKOOO!!!! 🔥💯💪 NAJBOLJI MENTOR: @karleusastar ❤ JK TEAM: @miraskoricofficial @ivanapeters @zoranbirtasevic @zile_aleksa_raifovic @zilenium ❤ #martinijankirilovski #zvezdegranda #grandprodukcija #grandspecijal #grandproduction #glasanje #show #showmustgoon #jelenakarleusa #jelena #jkteam #macedonia #serbia #bosniaandherzegowina #miraskoric #ivanapeters #prvatv #prva #nova #kanal5 #finale #finalezvezdegranda #singing #sing #musicshow #music

A post shared by Martinijan (@martinijankirilovski) onВрати се горе ↑