Аудио

11 мај, 2013

Д Дрим и Џеј Зи прават „Висока уметност“: Слушнете ја новата песна

Д Дрим, кој е еден од соработниците на новиот албум на Бијонсе, и самиот го подготвува својот нов албум закажан за 28-ми мај. Се разбира, г-ѓата Картер ја возврати услугата со гостување во една од неговите песни, а тоа го направија и колегите Џеј Зи, Кели Роланд, Биг Шон и други. Деновиве беше претставена една нумера од претстојниот албум, а тоа е „High Art“ во која гостува Џеј Зи и истата можете да ја слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑