Аудио

9 август, 2014

„Comeback“ е новиот сингл на Ела Ер

Надежната британска пејачка Ела Ер деновиве го претстави својот нов сингл кој ќе ја наследи одличната „If I Go“, објавена во мај годинава. Инспирирана од раскинувањето на врската која ја имала на 17 години, пејачката ги преточила своите чувства во песната насловена „Comeback“, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑