Галерија

2 февруари, 2015

Четкар со одличен концерт во „Блу ноут“

Во саботата, 31 јануари, Владимир Четкар по седми пат одржа концерт во светската престолнина на џезот – „Блу ноут“ во Менхетен, Њујорк. Со комплетно авторска програма, познатиот македонски музичар беше придружуван од Коди Роландс на труба и флугелхорн, Арон Хенри на тенор саксофон и флејта, Кори Волис на тромбон, Милан Милановиќ на пијано, Брајан Лед на електричен бас и Ник Фалк на тапани.

Каква беше атмосферата за време на концертот на Четкар можете да погледнете во фотогалеријата која Ве очекува во продолжение.Врати се горе ↑