Македонија

26 ноември, 2015

Четкар меѓу најдобрите во 2015‏

Албумот на Владимир Четкар од страна на познатата музичка куќа и продавница во Лондон, „Соул брадр рекордс“ (Soul Brother Records), беше прогласен како еден од најдобрите џез албуми во 2015 година! Во таа листа Четкар се најде во друштво со светски познатите Маркус Милер (Marcus Miller) , Тери Лин Карингтон (Terri Lyne Carrington) , Кристијан Скот (Christian Scott), Лиз Рајт (Lizz Wright), Сен Жермен (St Germain) и тн.

Ова е уште едно големо признание за авторската музика на Владимир Четкар, а комплетната листа на лондонската музичка куќа можете да ја видите овде.Врати се горе ↑