Галерија

14 ноември, 2015

Четкар ги воодушеви белграѓани

Вчерашниот концерт на Владимир Четкар во свечената сала на елитниот белградски хотел „Радисон блу“ беше комлетно распродаден. Во преполната сала владееше исклучителна позитивна атмосфера, а публиката која без престан играше и пееше на авторската музика на Четкар, таа вечер како да се претвори во дел од бендот. Овој концерт беше организиран од белградскиот колектив „Лауд мајнорити Белгрејд“ (Loud Minority Belgrade).

Српските медиуми со внимание го проследија овај прв концерт на Четкар во Белград :

www.infocentrala.rs/vladimir-cetkar-sinoc-u-beogradu/

www.story.rs/vesti/59011-vladimir-cetkar-donosi-dzez-u-beograd.htmlВрати се горе ↑