Балкан

3 ноември, 2012

Цеца по стапките на Мадона и Кајли Миног

По пауза од две години, спрската ѕвезда Цеца Ражњатовиќ повторно со концерти во Австралија. Во текот на мини турнејата која ќе ја направи таму, Цеца ќе настапува во најголемите концертни сали на овој континент каде што имаат настапувано ѕвезди од калибар на Мадона и Кајли Миног. Концертите во Сиднеј, Мелбурн и Перт ќе ги следат голем број балканци, но и тамошни жители кај кои Цеца е доста популарна.

Влезниците се веќе пуштени во продажба, а интересот и голем. За спектаклот е обезбедена најнова техника, со што овие концерти сигурно ќе се разликуваат од оние кои претходно ги имала Цеца.Врати се горе ↑