Балкан

5 јануари, 2013

Цеца: Нема да пеам во Хрватска

Балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражњатовиќ истакнала дека не го променила нејзиниот став и никогаш нема да настапи во Хрватска, но и тоа дека нејзините фанови се добредојдени на секој нејзин концерт, без оглед на тоа од која земја се.

„Мојот одговор на тоа прашање е непроменет и гласи големо НЕ!“ – рекла Ражњатовиќ за српски Новости. „Ја почитувам публиката од сите простори на поранешна Југославија и сите ги канам на моите концерти каде и да настапувам. Цел живот се занимавам само со музика и пеам најубави љубовни песни. Немам амбиции да настапувам ниту во Загреб, ни во Сараево, но точно е дека не постои реципроцитет кога станува збор за пејачите и сметам дека тоа не е фер.“ 

 Врати се горе ↑