Балкан

4 декември, 2012

Цеца е подготвена за турнејата во Австралија

Најпознатата балканска пејачка Светлана Цеца Ражњановиќ вчера замина за Австралија, а на турнејата која ќе ја одржи таму, друштво ќе и прават композиторот Александар Милиќ Мили и фризерката Светлана Бубања Буцка. „Едвај ја чекам средбата со публиката, долго не сум била таму! Се враќам пред славата Св. Никола, бидејќи слава без домаќинка не може.“ – видно расположена изјавила пејачката за српскиот медиум Press Online.Врати се горе ↑