Свет

2 ноември, 2012

Бруно Марс пее за „Младите девојки“

Пристигна и вториот сингл за албумот Unorthodox Jukebox“ кој се очекува на 11ти декември. Бруно Марс овој пат пее за „младите диви девојки“, а продукцијата на овој сингл ја потпишува Џеф Баскер. Ова е втор најавен сингл за новиот албум на Марс, а нумерата „Locked Out Of Heaven“, за која неодамна го промовираше и видео записот, постигна голем успех на топ листите и беше одлично прифатена од сите слушатели. Во продолжение слушнете ја „Young Girls“.

 

 Врати се горе ↑