20 ноември, 2016

Бритни со провокативно видео за дуетот со Тинаши

Бритни Спирс својот деветти студиски албум „Glory“ го објави во август годинава, а после воведната тема „Make Me…“, поп принцезата деновиве конечно го претстави и вториот сингл од ова издание. Станува збор за дуетот со помладата колешка Тинаши, кој го носи насловот „Slumber Party“ и кој стигна заедно со видео запис, каде што пејачката повторно ги покажува своите танцувачки способности.

Се разбира, Бритни не е Бритни ако не го привлече вниманието и со нешто друго освен музиката, а како звучи и изгледа нејзиниот нов сингл можете да погледнете горе.

rs_500x270-161118034654-tumblr_ogtxfp2xr91r6xai6o1_500Врати се горе ↑