Свет

19 февруари, 2013

Браќата Џонас најавија нов сингл

Како што пишува магазинот PopCrush, братското трио Џонас Брадрс неодамна го заврши материјалот за новиот албум на кој работеа една година, а сега го откриваат името на првиот сингл кој ќе го најави ова издание. Во разговор со водителот Рајан Сикрест, браќата објавија дека насловот на новата песна е „Pom Poms“, која ќе пристигне на пролет заедно со видео запис снимен во Њу Орлеанс.

 

 Врати се горе ↑