Свет

25 октомври, 2012

Бон Џови со нов албум и светска турнеја

Популарниот бенд од Њу Џерзи, Бон Џови најави нов албум и светска турнеја следната година. Имено, бендот ќе ја започне турнејата на 13ти февруари во Монтреал, притоа продолжувајќи низ уште неколку големи градови во Канада. На турнејата „Because We Can“ (Затоа што можеме), чиишто датуми за понатамошните концерти сè уште не се соопштени, ќе го промовираат нивниот албум треба да излезе на пролет, следната година. Последниот албум на бендот беше издаден во 2009 година, а последна турнеја правеа во 2010.Врати се горе ↑