Македонија 10676303_887796567932752_333630487516153769_n

19 февруари, 2016

Боби од „Х фактор“ и Филип од „Гранд ѕвезди“, конечно дует?!

Неодамна, на официјалните профили на Фејсбук на Боби Мојсоски –  нашиот претставник на „Х фактор“ и Филип Божиновски – нашиот претставник на „Гранд ѕвезди“, се појави чек-ин во кој македонските пејачи се на средба со композиторот Јован Василевски во едно скопско кафуле. Дали македонските пејачи конечно започнуваат соработка на заеднички проект или дует? Засега нема официјални информации од ниту еден од пејачите, но останува со времето да видиме. Боби, Филип, го чекаме вашиот одговор!Врати се горе ↑