Македонија 11866282_920387101340365_1393432457154462870_n

14 декември, 2015

Боби Мојсоски со фејсбук статус за општеството

Неодамна, на неговиот официјален профил на фејсбук, нашиот Боби Мојсоски објави интересен статус:

 

Дали нешто навистина го изреволтира Боби или едноставно ги изјасни своите ставови и погледи во врска со сето тоа што се случува околу нас?

Воедно, деновиве Боби во студио снимаше нов сингл со новогодишна тематика, за кој најави и видео запис кој би требало да излезе до крајот на декември или почетокот на јануари. Додека го очекуваме следното музичко парче од талентираниот охриѓанец, уживајте со неговиот актуелен хит „Погледни во мене“, кој доби и верзија на српски јазик, чиј препев го направи Драгана Дангубиќ.

 



Врати се горе ↑