6 јануари, 2013

Блекаут дебитираат со „Учинио бих све“

Новиот хрватски рок бенд од Загреб, Блекаут го објави нивниот прв сингл „Учинио бих све“, за кој снимија и видео запис. Бендот е составен од поранешните членови на составите Бед Репјутејшн (Bad Reputation), односно од Лука Лончар (вокал), Марко Костиќ (гитара), Стипе Радиќ (бас) и Јуре Гуиќ (тапани).

Текстот и музиката ги потпишуваат Лука Лончар и Марко Костиќ, а режијата на видео записот е на Иван Марас.

 Врати се горе ↑