Концерт

6 јули, 2019

Битолскиот камерен оркестар најави „Електро-симфонија“

Камерниот оркестар на Битола изминативе години ја воодушевува публиката во целиот регион со одличната „Рок-симфонија“, а билет повеќе се бараше и за нивните концерти насловени „Дамска симфонија“, „Засекогаш во срцата“, „Џејмс Бонд симфонија“, „Џон Вилијамс симфонија“… А сега, на ред дојде и најновиот проект на музичката дружина предводена од маестро Владимир Димовски, кои на 8 август на ракометното игралиште во Битола ќе ја претстават новата „Електро-симфонија“.

Како и на претходните концерти, така и на овој ќе имаа специјални гости што ќе настапат како вокални солисти, па публиката ќе има можност да ги слушне нивните македонски колеги Сара Мејс, Агни Авшар  и Светлана Јовановска, како и гостинките од Бугарија – Маги Џанаварова и Ели Раданова.

„Електро-симфонијата“ е во рамките на битолското културно лето „Бит-фест 2019“.

Наскоро 🙂

Gepostet von Камерен Оркестар на Битола – Chamber Orchestra of Bitola am Freitag, 5. Juli 2019Врати се горе ↑