Аудио

23 ноември, 2013

Бијонсе ја претстави „God Made You Beautiful“

Познатата Р&Б дива Бијонсе деновиве ја претстави нејзината нова песна насловена „God Made You Beautiful“, која ќе се најде на сè уште неименуваниот петти студиски албум кој веројатно ќе пристигне следната година. Пејачката годинава ја започна нејзината најголема и најамбициозна турнеја „The Mrs. Carter Show“, чиј прв концерт беше во Белград.

Новата тема е потпишана од хитмејкерката Сиа, а како звучи сето тоа можете да слушнете во продолжение.

 Врати се горе ↑