22 август, 2017

Бени и „Нон стоп“ порачуваат: „Немој да се к*рчиш“

После една година од објавувањето на „Нема правда, нема мир“, Бени Шаќири и неговиот бенд „Нон стоп“ деновиве го објавија својот нов сингл насловен „Немој да се к*рчиш“. Песната е снимена во студиото на „Нон стоп“ во Скопје, а миксот и мастерингот го направи Александрос Крисидис во студиото „Сиера“ во Атина, соседна Грција, додека видеото е снимено со телефон, под режисерската палка на Чедо Поповски.

бнсВрати се горе ↑