24 декември, 2014

„Бекдор бенд“ со интересен анимиран видео запис за „Лажна дама“

Охридските рокери „Бекдор бенд“ синоќа го промовираа својот нов видео запис за темата „Лажна дама“, чии автори се Лазе Фармакоски и Жарко Јакимоски, а продукцијата е на Зоран Кречо. На синоќешната промоција во кафулето „Ликвид“, покрај претставувањето на видео записот, момците од бендот имаа и настап во живо, а специјален гостин им беше познатиот гитарски виртуоз Дамјан Пејчиноски. Новата песна доби мошне интересен анимиран видео запис, кој е дело на Алек Илиевски, а како изгледа сето тоа можете да погледнете горе.Врати се горе ↑