Македонија

13 јануари, 2013

BAM: Калиопи, Боби Андонов и Слаткаристика во водство

На 3-ти јануари годинава беа овјавени номинациите за Најдобар машки и женски изведувач, како и за Најдобро видео за 2012 година на РадиоМк. Гласањето ќе трае до 31-ви јануари, односно до крајот на месецот, а според гласовите во изминатите десет дена, за сега во водство се Калиопи, Боби Андонов и видео записот за „Олабави ме“ од Слаткаристика.

Интересно е тоа што можеме да го видиме од коментарите, за Боби Андонов се регрутираа неговите фанови ширум целиот свет, па така гласовите за него доаѓаат дури од Аргентина, Германија, Америка и тн. Во продолжение погледнете кој на која позиција се наоѓа, а доколку Вашиот фаворит котира ниско на листата, не грижете се, гласањето сè уште трае!

Најдобар женски изведувач

 1. Калиопи – 182 гласови
 2. Рената Кралевска – 171 гласови
 3. Каролина Гочева – 84 гласови
 4. Тамара Тодевска – 26 гласови
 5. Магдалена Цветкоска Ена – 20 гласови
 6. Елена Ристеска-Ивановска – 20 гласови
 7. Викторија Лоба – 18 гласови
 8. Дани Димитровска – 8 гласови
 9. Орхидеја Дукова – 4 гласови
 10. Сара Маркоска – 4 гласови

 

Најдобар машки изведувач

 1. Боби Андонов – 240 гласови
 2. Слаткаристика – 193 гласови
 3. Владо Јаневски – 137 гласови
 4. Влатко Лозаноски Лозано– 121 глас
 5. Тони Зен – 91 глас
 6. Александар Тарабунов – 58 гласови
 7. Никола Перевски – Пере (Нокаут) – 39 гласови
 8. Дарко Илиевски – 34 гласови
 9. Роберт Билбилов – 32 гласа
 10. Димитар Андоновски – 29 гласови
 11. Мартин Мила – 20 гласови

 

Најдобро видео за 2012 година

 1. СлаткаристикаОлабави ме – 182 гласови
 2. Некст ТајмЛице од рај – 105 гласови
 3. Тони Зен и НокаутИсти – 74 гласови
 4. Влатко Лозаноски ЛозаноНема ден, нема ноќ – 58 гласови
 5. Каролина ГочеваТој – 39 гласови
 6. Магдалена Цветкоска Ена  – На врв и на дно – 22 гласа
 7. ДНКАвион/ Елена РистескаОпасно време со по 18 гласа
 8. Дарко ИлиевскиГола – 11 гласа
 9. ПеперминтАко – 10 гласа


Врати се горе ↑