Македонија

16 јули, 2019

„Авалон“ со нова музичка продавница во Скопје

„Авалон“ го најави новиот заеднички потфат со хрватските колеги од „Кроација рекордс“, која е една од водечките издавачки куќи во регионот. Станува збор за првата музичка продавница на „Авалон“ во Македонија, со досега невиден квалитет и концепт на работа на овие простори, велат од продукцијата.

Продавницата „Југотон нова плоча“ се наоѓа во срцето на градот, во ГТЦ (веднаш до поранешниот дуќан на „Пола Југотон“) и во моментов работи како продажно место за билети на „Авалон“, а големото отворање е закажано за 17 септември.

Драги пријатели,Од 17ти септември започнува со работа првиот Music store на Авалон Продукција во Македонија, со досега…

Gepostet von Avalon Produkcija am Montag, 15. Juli 2019

 Врати се горе ↑