Галерија

12 јули, 2014

Ареа, Бајага и План Г го отворија вториот „Еко Грин Фестивал“ во Маврово

Вчера започна второто издание на Eко Грин Фестивал (Еco Green Festival) во Маврово, а честа да настапат на првата фестивалска вечер ја имаа Ареа, Бајага и Инструктори и План Г, а последниот настап беше резервиран за диџеј Зомакс. Утрово во Маврово започна и детското катче со „Сè за роденден“, каде што најмладите се дружат и играат едукативни игри, а започна и презентацијата на опрема за нуркање, лов и риболов…

Вечерва на сцената мавровската публика ќе ја забавуваат диџеј Гоце Саф, Бед Копи и Грамофонџии. Маврово ги очекува оние кои ја пропуштија вчерашната авантура од планината, да се приклучат на забавата и да бидат дел од втората фестивалска ноќ, а како помина вчерашната забава можете да погледнете во галеријата во продолжение.Врати се горе ↑