Видео

18 мај, 2019

Антонија Гиговска ја расплака Гоца Тржан со песна од Тоше

Во емисијата „Пинкови ѕвездички“ често се слуша по некоја песна од легендарниот Тоше Проески, еден од најсаканите македонски пејачи во регионот, а фактот што младите таленти ги пеат неговите рефрени е доказ дека неговата музика ќе се пее со генерации. Секако дека уште поубаво е кога ќе се слушнат македонските верзии на неговите хитови, а токму тоа го направи нашата Антонија Гиговска со емотивната „Полско цвеќе“.

Младата пејачка, која ја имаше и главната улога во мјузиклот „Тајно моја“, уште еднаш ги воодушеви и жирито и публиката, за што беше наградена со бурни аплаузи и пофални зборови. Особено трогната беше Гоца Тржан, некогашната соработничка и пријателка на Тоше, со кого го отпеа дуетот „1200 милји“.

Како што е познато, минатогодишната победничка на „Макфест 2018“ во моментов е во Тел Авив, каде што настапува како една од придружните вокали на нашата евровизиска претставничка Тамара Тодевска, а откако успеаја да се најдат меѓу десетте финалисти од втората полуфинална вечер, повторно ќе ги слушнеме и во големото финале вечерва.

Нејзината изведба на „Полско цвеќе“ ве очекува во продолжение. Уживајте!Врати се горе ↑