Аудио

22 август, 2017

Андријана Јаневска компонираше музика за американската компанија „ЛОТ“

Музиката нема граници, а доказ за тоа е и нашата Андријана Јаневска, која продолжува да го проширува списокот со соработници од целиот свет. Имено, после одличните соработки со грчкиот музичар Апостолос Стефанопулос за „Децата на сонцето“ и насловната тема од хрватскиот филм „Hyro“, музичарката неодамна компонираше музика за потребите на американската компанија „ЛОТ“, а како звучи сето тоа можете да слушнете од видеото во продолжение.

1

 

Јаневска на почетокот на месецов претстојуваше во Њујорк, каде што заедно со својата сестра Николина, сопругот Драган Гиновски – Гино и композиторот Иван Еминовиќ премиерно го претставија нејзиниот авторски проект „Бог и јас. Секако дека претстојот во Големото јаболко го искористи и за прошетка низ „градот кој никогаш не спие, како и да ужива со одличната изведба на познатата „Фантомот од операта“ во театарот „Маџестик“.

20597153_10155055121164790_2889996901888160160_n

Според најавите, оваа доста успешна година за Јаневска треба да кулминира со голем концерт во МОБ, кој би требало да се случи кон крајот на годинава.

И.Ј.Врати се горе ↑