Балкан

21 декември, 2012

Анабела снимаше спот за „Љуби, љуби“

Иако бремена, српската пејачка Анабела не запира. Деновиве таа го снимаше новиот видео запис за нејзиниот последен сингл „Љуби, љуби“, за која аранжманот го направија Мирко Гавриќ и Марко Тропико, а текстот е на Јелена Трифуновиќ. Анабела ја сними песната со Мирко Гавриќ и Жиле. Како звучи оваа песна можете да се потсетите на овој линк а како се одвиваше снимањето на видео записот погледнете во продолжение.

 Врати се горе ↑