Балкан

25 ноември, 2012

Анабела Буква го претстави новиот сингл

Српската пејачка Анабела Буква и покрај тоа што е бремена по трет пат, сепак е посветена на нејзината кариера. За новиот сингл насловен „Љуби, љуби“ аранжманот го направија Мирко Гавриќ и Марко Тропико, а текстот е на Јелена Трифуновиќ. Анабела ја сними песната со Мирко Гавриќ и Жиле.

Во продолжение слушнете ја „Љуби, љуби“.

Извор: Трачара

 Врати се горе ↑