26 ноември, 2016

„Амадеус бенд“ пушти нов „Вирус“

Популарната група „Амадеус бенд“ деновиве го претстави својот нов сингл насловен „Вирус“, чиј автор е познатиот хитмејкер Милош Рогановиќ. Песната стигна заедно со видео запис снимен на ексклузивни локации во Швајцарија, под режисерската палка на Харис Дубица. Како изгледа и звучи сето тоа можете да погледнете горе.

 Врати се горе ↑