Аудио

16 јануари, 2013

Алексис Џордан се враќа со нова песна

Младата американска пејачка Алексис Џордан се враќа со нова песна, најавувајќи го вториот албум кој се очекува годинава. На синглот кој беше објавен деновиве е насловен „Acid Rain“, гостува Џеј Кол. Новиот денс хит го потпишува познатата Сиа, а продукцијата е на Старгејт. Во продолжение преслушајте го „Acid Rain“.

 Врати се горе ↑